Dyrektor (CEO) – oferta pracy

04.04.2022

Rada Fundacji poszukuje menedżera oddanego rozwojowi Fundacji Polonii Brytyjskiej – posługującego się językiem polskim i angielskim, posiadającego doświadczenie przywódcze i menedżerskie o potwierdzonych kwalifikacjach.

O Fundacji Polonii Brytyjskiej

PBCF założono w 2020 roku w Wielkiej Brytanii, jest organizacją Charitable Incorporated Organization (CIO) skoncentrowaną na budowaniu platformy asystentów z niezbędnymi materiałami edukacyjnymi dla polskich mniejszości i innych beneficjentów, którzy potrzebują pomocy w integracji i zrozumieniu brytyjskiego prawa oraz zasad promowania integracji społecznej w Wielkiej Brytanii. Naszą misją jest pomaganie ludziom w rozwijaniu nowych umiejętności praktycznych i społecznych poprzez zapoznawanie ich z niezbędnymi zasobami i wiedzą.

Nasze główne cele to rozwój równych standardów życia w Wielkiej Brytanii dla wszystkich członków społeczności i certyfikacja dla najlepszych partnerów PBCF, analiza danych i rynku, rozwój rynku dla partnerów społeczności, komunikacja i wsparcie.

PBCF jest szybko rozwijającą się, dynamiczną CIO, której misją jest prowadzenie rozwoju innowacyjnych rozwiązań społecznościowych. Intensywnie współpracujemy z naszymi sponsorami i partnerami, aby dostarczać programy, które pomagają budować silną społeczność. To ekscytujący czas dla organizacji, ponieważ rozpoczynamy naszą nową strategię i rozwijamy organizację w kolejną fazę jej ambitnego wzrostu. Poszukujemy nowego prezesa zarządu, który może wnieść pasję, doświadczenie, wiedzę i wpływ do realizacji naszej misji wpływania na zmiany społeczności i rozwój relacji między ludźmi.

Cel

Prowadzić całą organizację w kierunku zwiększenia jej wpływu przy jednoczesnym zapewnieniu jej trwałej stabilności finansowej i bezpieczeństwa.

Obowiązki i odpowiedzialność

  • Dopilnowanie, że wszyscy pracownicy, wolontariusze, partnerzy są w pełni zaangażowani i że decyzje są podejmowane w najlepszym, długoterminowym interesie PBCF oraz że przejmują zbiorową odpowiedzialność
  • Wspierać, utrzymywać i zapewniać istnienie konstruktywnych relacji z organizacją
  • Planowanie, przedstawianie i ułatwianie Zarządowi spotkań komisji i Powierników

Zarządzanie

  • Zapewnienie przywództwa misji PBCF, we współpracy z zaangażowanymi osobami i społeczeństwem, oraz zapewnienie, że wypełniane są obowiązki i odpowiedzialność za solidne zarządzanie organizacją
  • Dopilnowanie, że organizacja jest regularnie odświeżana i zawiera odpowiednią równowagę umiejętności, wiedzy i doświadczenia potrzebnego do skutecznego zarządzania organizacją

Relacje z Radą Powierniczą

  • Kierowanie całą organizacją i wypełnianie obowiązków kierowniczych jako dyrektor generalny, w tym mentoring, ocena i rozwój zawodowy wszystkich zaangażowanych osób
  • Współpraca z pracownikami i wolontariuszami w celu ustalenia misji, wizji i priorytetów strategicznych na wysokim poziomie organizacji
  • Wspieranie i wdrażanie strategicznego planu PBCF
  • zatwierdzanie rocznego budżetu PBCF, raporty z audytów i istotne decyzje biznesowe; bycie poinformowanym i spełnianie wszystkich obowiązków prawnych i powierniczych,
  • Zapewnienie, że Rada Powiernicza działa w ramach swoich celów charytatywnych i zapewnia jasny kierunek strategiczny dla Fundacji PBCF
  • Regularne dokonywanie przeglądu istotnych ryzyk
  • Wypełnianie swoich obowiązków w zakresie zagwarantowania dobrej kondycji finansowej organizacji, z wdrożonymi systemami zapewniającymi odpowiedzialność finansową

O Tobie

Kandydaci będą mieli następujące doświadczenie:

  • Rozległe doświadczenie zawodowe ze znaczącymi osiągnięciami przywództwa wykonawczego w biznesie, administracji, filantropii lub sektorze non-profit
  • Płynna znajomość języka polskiego i angielskiego
  • Wyższe kierownictwo strategiczne na poziomie wykonawczym i/lub zarządu w organizacji
  • Udowodnione doświadczenie w prowadzeniu organizacji przez znaczący wzrost/upscaling i/lub transformację

Idealni kandydaci będą również posiadać niektóre z następujących doświadczeń/kwalifikacji:

  • Doświadczenie na poziomie zarządu w dużej lub szybko rozwijającej się organizacji
  • Historia budowania wiarygodności w społeczności finansującej, która zaowocowała znaczącymi darami dla organizacji non-profit
  • Zaangażowanie i zrozumienie beneficjentów i misji PBCF, najlepiej w oparciu o doświadczenie
  • Silne umiejętności handlowe – doświadczenie w rozwijaniu korporacji lub organizacji charytatywnej
  • Zrozumienie zarządzania ryzykiem, szansami i zarządzaniem w organizacji
  • Umiejętności dyplomatyczne i naturalne powinowactwo do pielęgnowania relacji oraz przekonywania, zwoływania, ułatwiania i budowania konsensusu między różnymi osobami i partnerami
  • Umiejętności komunikacji pisemnej i ustnej w połączeniu z naturalnym powinowactwem do wystąpień publicznych
  • Osobiste cechy uczciwości, wiarygodności i pasji do wprowadzania zmian w społeczności poprzez rozwiązania finansowe

Proces rekrutacji:

Napisz oświadczenie o długości nie większej niż 500 słów, w którym wyjaśnisz, dlaczego chcesz być brany pod uwagę i jak uważasz, że nadajesz się na stanowisko prezesa Fundacji Polonii Brytyjskiej. Prosimy o przesłanie go wraz z CV na nasz adres e-mail office@pbcf.org.uk

Termin składania wniosków upływa 31 maja 2022 r.

Krótka lista kandydatów zostanie wybrana do rozmowy kwalifikacyjnej przez komisję Powierników.

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w czerwcu lub lipcu.

Rekomendowany kandydat do powołania na stanowisko dyrektora generalnego zostanie następnie rozpatrzony do zatwierdzenia przez cały zarząd.

Termin rozpoczęcia pracy – czerwiec 2022 r.